EDUPAGE.orgRozvrh hodínPracovné ponuky
Motto týždňa

“Vzdelanie sú základy, na ktorých staviame našu budúcnosť.” Christine Gregoire

Vyhľadávanie

26. III. - 1. IV. 2011 - PRACOVNÁ CESTA VO FRANCÚZSKU

1. IV. 2011 sa vrátili zo pracovnej cesty vo Francúzsku ZR pre pedagogické činnosti Mgr. Ján Maruškin, pani profesorka Ing. Zuzana Lovásová a MOV Ján Košťál. Cieľom ich pracovnej cesty bolo, v časovom predstihu s koordinátorkou za francúzsku stranu pani Catherine Guyon, podpísať zmluvy s firmami na vykonávanie praxe našimi žiakmi v okolí mesta CHATEAUROUX. Podpisovanie zmlúv je súčasťou pokračovania projektu PROFESSIONAL DISCOVERY OF EUROPE, ktorý podala naša škola v rámci programu LEONARDO DA VINCI. Samotná prax sa uskutoční v termíne od 17. VI. – 9. VII. 2011. Počet účastníkov praxe bude 20 žiakov. Prax v okolí mesta CHATEAUROUX, kde sídli aj naša partnerská škola má už dlhodobú tradíciu, lebo pôjde už o piatu skupinu našich žiakov, ktorí absolvujú prax v tejto časti Francúzska.

„Ocenenie“ za úspešnú pracovnú cestu si zaslúži aj naše školské auto značky Fabia, ktoré bez problémov, zásluhou dobrých vodičov, nabehalo od 26. III. – 1. IV. 2011 úctyhodných 4888 km!

O svoje dojmy z pracovnej cesty sa podelil ZR pre pedagogické činnosti Mgr. Maruškin :

Okrem uzatvárania zmlúv s firmami, kde budú vykonávať prax naši študenti, sme zabezpečili ubytovanie pre žiakov. Samozrejme, že pobyt má plniť aj úlohu relaxačno – poznávaciu a preto sme dohodli s partnermi za francúzsku stranu aktivity aj v tejto oblasti. Okrem poznávania Paríža sa môžu žiaci napríklad tešiť na plavbu loďou okolo pevnosti BOYARD. Pevnosť sa nachádza medzi  ostrovmi Île-d'Aix a Île d'Oléron v úžine Pertuis d'Antioche pri západnom pobreží Francúzska. Je 61 metrov dlhá, 31 metrov široká a jej múry sú 20 metrov vysoké. Známa je aj z natáčania rôznych televíznych reality show. Škoda, že nám neprialo počasie, lebo bolo pomerne chladno a daždivo. Aj napriek pracovným povinnostiam sme stihli navštíviť zámok Fontainebleau, ktorý je  jeden z najrozľahlejších francúzskych zámkov.  Zámok má stovky miestností a je rušným turistickým miestom, aj keď nie je ani zďaleka navštevovaný tak ako napr. Versailles. Pre svoju mimoriadnu historickú hodnotu bol v roku 1981 celý zámok i s parkom zaradený na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Okrem toho, že bol sídlom viacerých francúzskych kráľov, vošiel do histórie aj tým, že v jeho priestoroch podpísal Napoleon Bonaparte svoju prvú abdikáciu v roku 1814. Po nej nasledoval jeho odchod na ostrov Elba. Je tu aj stolček na ktorom túto listinu podpísal. Verím, že tak ako nám, sa bude účastníkom praxe v tejto krajine páčiť a odnesú si z nej plno pozitívnych zážitkov.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Školský rok 2010/2011

PREHLIADKA Le Mont -Saint - Michel / Hora Svätého Michaela / :

www.zsslm.sk/index.php

10. 10. 2010 NÁVRAT ZO ZAHRANIČNEJ ODBORNEJ PRAXE :

www.zsslm.sk/index.php

17.9..2010  ODCHOD NA VÝMENNÚ ODBORNÚ PRAX DO FRANCÚZSKA :

www.zsslm.sk/index.php

August 2010 NIE KAŽDÝ CEZ PRÁZDNINY PRÁZDNINOVAL - DOVOLENKOVAL

/ PRACOVNÁ CESTA DO FRANCÚZSKA / :

www.zsslm.sk/index.php

Školský rok 2009/2010

12.2.2010 NÁVŠTEVA Z FRANCÚZSKA :

www.zsslm.sk/index.php

Školský rok 2008/2009

19.6.2009 - 12.7.2009 LETNÁ ODBORNÁ PRAX :

www.zsslm.sk/index.php 

19.6.2009 - 12.7.2009 ODCHOD NA LETNÚ ODBORNÚ PRAX :

www.zsslm.sk/index.php 

26.2.2009 NÁVŠTEVA Z FRANCÚZSKA :

www.zsslm.sk/index.php

22.8.2008 - 19.9.2008 LETNÁ ODBORNÁ PRAX , STRETNUTIE 10000 MLADÝCH UČŇOV  www.zsslm.sk/index.php

 

autor: A.H T.H

Fotogaléria

VSTUPNÁ BRÁNA DO ZÁMKU Fontainebleau
OKOLIE ZÁMKU A JEHO ZÁHRADNÁ ARCHTEKTÚRA
INTERIÉR ZÁMKU
JEDNO Z PRACOVÍSK PRE LETNÚ PRAX
FRANCÚZSKY VIDIEK PONÚKA PRAX PRE
POĽNOHOSPODÁRSKE ODBORY
S PRACOVISKAMI SA ZOZNÁMIL AJ MOV
Ján KOŠŤÁL, ktorý bude počas p