EDUPAGE.orgRozvrh hodínZelená školaPracovné ponukyPrijímacie konanie pre šk. rok 2024/2025
Motto týždňa

“Vzdelanie sú základy, na ktorých staviame našu budúcnosť.” Christine Gregoire

Vyhľadávanie

17. X. - 18. XI. 2011 ŠTUDENTSKÁ KVAPKA KRVI - ČAS NA ŽIVOT !

 

Slovenský Červený kríž aj tento rok pokračuje v tradícii Študentskej kvapky krvi. Kampaň sa nesie sa v znamení hesla: Čas na život! Jej cieľom je primäť najmä mladých ľudí, aby chodili darovať krv opakovane, čím sa zabezpečí dostatok krvi v našom zdravotníctve.

 

Študentská kvapka krvi  začne 17. októbra a potrvá 5 týždňov – až do 18. novembra 2011.

Táto náborová kampaň je druhou najväčšou kampaňou, ktorú organizuje Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR a hematologicko-transfuziologickými oddeleniami nemocníc. Má celoslovenskú pôsobnosť s dosahom najmä na školy, ale aj firmy a organizácie.

Všetci tí, ktorí sa zapoja do tohtoročnej Študentskej kvapky krvi, darujú krv a vyplnia evidenčnú kartu bezpríspevkového darcu krvi SČK, dostanú náramok s motívom kampane. Študentskú kvapku krvi 2011 podporili: spoločnosť Vodax, a.s., Fun radio, Technická univerzita v Košiciach, zdravotná poisťovňa Dôvera, a.s.

Ak máte záujem v rámci tejto kampane darovať krv, prosíme záujemcov aby sa zapísali do zoznamu , ktorý je umiestnený vo vestibule na INFO nástenke. Na nástenke je aj informačný plagát o možnostiach darovať krv na Hematologickom – transfúznom oddelení  v Liptovskom Mikuláši každý utorok a stredu od 700 – 15 00 hod.

Bližšie informácie môže poskytnúť koordinátor tejto akcie na škole,  pán profesor Ing. Karol Vyskočil, ktorý je spolu s MOV  Alenou Bielenou držiteľom ocenenia v podobe ZLATEJ JÁNSKEHO PLAKETY / u mužov po 40 bezpríspevkovom darovaní krvi, u žien po 30 bezpríspevkovom darovaní krvi /.   

SÚVISIACE ČLÁNKY

Školský rok 2010/2011

19. V. 2011 A PREDSA ZLATÁ ! :

www.zsslm.sk/index.php

30. III. 2011

42 BEZPLATNÉ DAROVANIE KRVI :

www.zsslm.sk/index.php

12. - 13. X. 2010 ŠTUDENTSKÁ KVAPKA KRVI 2010 :

www.zsslm.sk/index.php

Školský rok 2009/2010

9.XII.2009 DAROVANIE KRVI ŠTUDENTAMI SOŠP :

polytechnika.sk/index.php

  

autor: T.H

Fotogaléria