Prijímacie konanie 2022/2023EDUPAGE.orgRozvrh hodínPracovné ponuky
Motto týždňa

“Vzdelávanie nemá konca. Nie je to o tom, že prečítate knihu, prejdete testom, alebo ukončíte vzdelanie. Celý život, od momentu narodenia až do smrti, je procesom vzdelávania.” Jiddu Krishnamurti

Vyhľadávanie

14.II.2011. SVIATOK ZAĽÚBENÝCH

Tohtoročný Valentín bol na našej škole  poznačený okolnosťami, ktoré bránili zorganizovaniu aj iných sprievodných akcií ŽŠR, okrem umiestnenia klasickej schránky na Valentínsku poštu a propagačného plagátu, ktorého autorkou je Katarína Balová II.ŠP. Konkrétne išlo o to, že Valentín tento rok pripadol na prvý deň jarných prázdnin a posledný deň v škole pred jarnými prázdninami absolvovala škola divadelné predstavenie v DK. Po návrate z jarných prázdnin sa pokúsime vyhodnotiť čo dominovalo vo vyznaniach lásky, ktoré sa objavili vo Valentínskej pošte.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Školský rok 2009/2010

14.II.2010 VALENTÍN NA NAŠEJ ŠKOLE :

www.zsslm.sk/index.php

 

VIETE, ŽE ........... ?

Ruže, ktoré patria medzi najobľúbenejšie kvety pre obdarovanie milovanej osoby aj na Valentína, sú typicky ženský symbol a v duchovnej sfére sú symbolom najvyššej dokonalosti. Ruža sa vraj zrodila z morskej peny rovnako ako Afrodita. V západnej tradícii sa považuje za najkrajší kvet pričom úlohu zohráva aj farba. Žltá ruža symbolizovala že ju posiela žiarlivec a sok, zatiaľ čo kytica bielych ruží znamenala, že si odosielateľ váži čistotu toho, komu ju dáva. Červená ruža predstavovala predovšetkým vášeň a bola symbolom bohýň lásky a v umení atribútom Venuše. Je mystickým symbolom túžby srdca po dokonalom ľúbostnom splynutí.. V básňach je metaforou krásy milovanej osoby. Ukladali sa na rímske hroby ako prejav smútku. Nesymbolizovali len bolestivú krátkosť života, ale aj nádej na pokračovanie života v inom svete. Ruža uprostred kríža je tiež symbolom Rozekruciánov a predstavuje Kristovo srdce, božie svetlo uprostred kolesa života.

 

autor: A.H T.H

Fotogaléria

VALENTÍNSKY PLAGÁT
Autorka : Katka BALCOVÁ II.ŠP
SCHRÁNKA NA VALENTÍNSKU POŠTU