EDUPAGE.orgRozvrh hodínZelená školaPracovné ponukyPrijímacie konanie pre šk. rok 2024/2025
Motto týždňa

“Vzdelanie sú základy, na ktorých staviame našu budúcnosť.” Christine Gregoire

Vyhľadávanie

22.3.2018 HISTORICKÁ VÝNIMOČNOSŤ ÚSPECHU ŽIAKOV III.A NA CELOSLOVENSKEJ SÚŤAŽI VITAJTE V NAŠOM REGIÓNE

22.3.2018 sa uskutočnil v Avion Shopping Parku 15. ROČNÍK CELOSLOVENSKEJ SÚŤAŽE VITAJTE V NAŠOM REGIÓNE. Súťaž bola realizovaná v rámci Týždňa podnikateľského vzdelávania, pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky. Hlavným cieľom súťaže, pre 5 členné súťažné družstvá, bolo prezentáciou vlastnej práce propagovať svoj región tak, aby sa zvýšil záujem účastníkov cestovného ruchu o návštevu prezentovaného regiónu. Súťažilo sa v týchto kategóriách : Najzaujímavejšia prezentácia regiónu, Najlepší prezentačný tím, Najlepší regionálny produkt v cestovnom ruchu, Prezentačné vystúpenie súťažného tímu, Najoriginálnejší maskot podujatia a Najlepší študentský tím v hodnotení študentskou porotou.

Po vynikajúcom výsledku, ktorý sme dosiahli na predchádzajúcom 14. ročníku tejto súťaže / I. MIESTO Najlepší regionálny produkt v cestovnom ruchu a víťazstvo v kategórii Najlepší maskot podujatia / sme v napätí čakali, ako sa umiestnime v tomto ročníku. Naše súťažné družstvo z III.A, študijný odbor agropodnikanie – agroturistika, ktoré súťažilo v zložení Mária BALAŽECOVÁ, Nikola ŠKUTOVÁ, Kristína VOJTKOVÁ, Patrik DEVEČKA a Marek ŠPANKO, nesklamalo a v kategórii Najlepší regionálny produkt, ktorý mal názov TRADIČNÝ LIPTOV, získalo I. MIESTO. Svojim umiestnením obhájilo výsledok, v tejto kategórii, ktorí dosiahli ich predchodcovia v minulom ročníku. Názov ich  najlepšieho regionálneho produktu bol LIPTOV Z KONSKÉHO CHRBTA.

 V tomto ročníku súťaže naše družstvo vsadilo na chov oviec, ktorý je neodmysliteľnou súčasťou agropodnikateľských aktivít na Liptove. O tom, že si vybrali správe, svedčí aj ich umiestnenie na súťaži.

Obhájením I. MIESTA sme sa zapísali do histórie súťaže, lebo v predchádzajúcich ročníkoch / výsledky sú na stránke Ja Slovensko od šk. roku 2014/2015 / žiadna škola nedokázala, v dvoch za sebou idúcich ročníkoch, obhájiť svoje prvé miesta v danej kategórii, alebo získať v nasledujúcich ročníkch prvé miesto v niektorej z iných kategórii !!!

Poďakovanie vedenia školy patrí nielen žiakom súťažného tímu, ale veľkú zásluhu na umiestnení má aj pani učiteľka Ing. Marianna HALUŠKOVÁ, ktorá skvele pripravila súťažné družstvo, aj v predchádzajúcom ročníku.

Do nášho článku poskytla rozhovor Kristína VOJTKOVÁ, v rámci ktorého odvedala na tieto otázky :

1/ A akými ambíciami ste odchádzali na súťaž ?

Po vynikajúcom úspechu našich spolužiakov, ktorí získali v predchádzajúcom ročníku I. miesto v kategórii, kde sme aj mi v tomto ročníku zvíťazili a získali aj ocenenie aj v kategórii Najoriginálnejší maskot súťaže, odchádzali sme na súťaž s malou dušičkou. Ale už cestou do Bratislavy na školskom Opel Vivaro, ktorý mal premiéru na dlhšiu trasu a príjemnej atmosfére, ktorú zabezpečovali aj šoférky školského vozidla pani učiteľky Ing. Halušková a Ing. Lovásová , sme sa vzájomne hecovali, že nie sme predsa horší, ako naši spolužiaci, ktorí sú teraz štvrtáci.

2/ Ktoré kritéria brala do úvahy hodnotiaca porota vo vašej kategórii ?

Išlo hlavne o netradičné, originálne riešenie nápadu, ktorý bol nosnou témou prezentácie a hlavne jeho reálne využitie v podmienkach cestovného ruchu v danom regióne.

3/ Ako ty osobne vidíš prínos pre žiakov, ktorí sa zapájajú do podobných súťaží ?

Pre mňa je  účasť na takejto súťaži veľmi podnetná, lebo by som chcela využiť získané skúsenosti na premenu našej rodinnej farmy na príjemný pobyt pre turistov, ktorým je blízka agroturistika, ktorej sa chcem venovať po ukončení školy.

4. Ako by si zhodnotila úspech, ktorí ste dosiahli na súťaži ?

Samozrejme, že je to úspech všetkých nás, ktorí sa súťaže zúčastnili. No bez odbornej pomoci učiteliek ekonomických predmetov Ing. NAHÁLKOVEJ a hlavne Ing. HALUŠKOVEJ by sme tento skvelý výsledok dosiahli veľmi ťažko.

 

Víťazov vo všetkých kategóriách súťaže nájdete tu :www.jaslovensko.sk/showdoc.do

INFORMÁCIE O SÚŤAŽI, FOTOGALÉRIE A VIDEÁ SI NÁJDETE TU :

Google Photos:

https://photos.app.goo.gl/Q1GFkgSGfTe8Lpmg1

Facebook Album:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10156412330359052.1073741952.268014459051&type=1&l=d80bcc5866

Vyhlasovanie výsledkov:

https://www.facebook.com/jaslovensko/videos/10156409433754052/

NAŠI SÚ OD 19,30 MINÚTY.

Instagram Video:

https://www.instagram.com/p/Bgnq5jPnJqU/

ZÁBERY NÁŠHO DRUŽSTVA SÚ HNEĎ NA ÚVOD.

Instagram Foto:

https://www.instagram.com/p/BgoCJcUnqro/ https://www.instagram.com/p/Bgo7oj9HBUY/

Fotky tímov samostatne:

https://photos.app.goo.gl/Fe18rVclOWrogT7m1

Tlačová správa:

http://www.jaslovensko.sk/files/tlacove-spravy/2018/2018-ts-ja-slovenski-ziaci-ukazali-ako-podnikat-cestovnom-ruchu.pdf

VEĽTRHOVÉ VIDEO bude na Facebooku JA Slovensko zverejnené už o pár dní.

PREHĽAD O VŠETKÝCH AKCIÁCH V RÁMCI TÝŽDŇA PODNIKATEĽSKÉHO VZDELÁVANIA / Biznis raňajky 19.3.2018, Ja Veľtrh podnikateľských talentov 21.3.2018, Ja Vitajte v našom regióne 22.3.2018 / nájdete tu :www.jaslovensko.sk/showdoc.do

SÚVISIACE ČLÁNKY

Školský rok 2016/2017

26.4.2017 VYNIKAJÚCI ÚSPECH III.A NA CELOŠ. SÚŤAŽI VITAJTE V NAŠOM REGIÓNE

 www.polytechnika.sk/index.php

Školský rok 2017/2018

9.11.2017 OCENENIE OD SPOLOČNOSTI JA SLOVENSKO :

www.polytechnika.sk/index.php

28.11.2017 USTANOVUJÚCE VALNÉ ZHROMAŽDENIE JA FIRMY AT&H :

www.polytechnika.sk/index.php

 


autor: T.H

Fotogaléria

OFICIÁLNY PLAGÁT TÝŽDŇA PODNIKATEĽSKÝCH AKTIVÍT

Prílohy

.pdfI. MIESTO NAJLEPŠÍ REGIONÁLNY PRODUKT